LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic 2.

+48
Mart
DreamLord
Ligeia
Bence
nalkahaj
Darien
Denegra
Felanos
Morwina
Árnybíró
Iffar
Predi
Frájd
Lupus
Zag-Zag
Gjin
SolidXerm
Ahriman
Manassé
Khaos
Derat
Mordor
Cornazil
Spectre
Magitor
Asmodus
Augur
nagash
Oldamur
Marinda
Lorin
Pangloss
Aidan
Tani
Andrew
Nirwastir
Soloviel
Keitel
Eglar
Nosfi
Kildar
Gem Kapocs
Lobster
Lecram
Damien-Maelstrom
belzee
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
52 posters

2 / 43 oldal Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next

Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Kedd Feb. 09, 2010 11:30 am

Szerencsére azok az idők már régen elmúltak hogy olyan emberekkel kelljen foglalkozni akik távolról és felszínesen ítélnek meg minket Smile Mivel a "sznobsághoz" és "elitizmushoz" az is kéne, hogy kirekesszük a hozzánk nem hasonlóakat de legalábbis kitiltsuk a máshogy gondolkodókat, ezért mindig jót mosolygok az ilyen fogalomzavarban szenvedő emberkéken. Mindig is nyitottak voltunk és leszünk, aki kérdez annak válaszolunk, aki javasol azt meghallgatjuk de aki játszani szeretne nálunk az is megkapja a lehetőségét hogy kipróbálja mennyire tetszik neki az elmúlt évek alatt kialakult szemléletmódunk.
Ha nem tetszik akkor nem rójuk fel neki ha nem jön legközelebb, ha meg tetszik akkor meg plusz egy embernek okoztunk ezzel örömet. Nem egy esetben elő is fordult hogy egy-egy "új arc" komolyan hatott a közösség egészére, és nem lett lehurrogva pusztán azért mert máshogy gondolkodott.

Ha pöcsnek tartanak az más téma, arra lehet számtalan okuk, bár egyik sem a sznobság Smile Az olyan embereket kedvelem akik meg merik mondani, hogy pöcsnek tartanak és ezen véleményüket szemtől szemben is vállalják. Én is csak abból tanulok ha elmondják mi nem tetszik nekik, akik csak fórumhuszárkodnak vagy a hátam mögött fikáznak azok nem érdemesek arra hogy idegesítsem magam rajtuk Razz
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 09, 2010 12:04 pm

Egyébként meg vicces dolog ez a "sokan tartanak titeket ennekmegannak" szerkezet ( http://en.wikipedia.org/wiki/Weasel_words ). Nyilván tudok róla hogy vannak konkrét személyek akik valóban így gondolják, de arról is tudok, hogy ezek általában vagy személyes-emocionális indokok miatt gondolják így, vagy mert az előző csoportba tartozók felszínesen és kicsit egyoldalúan tájékoztatták őket (konkrét példa: Eglarral a 2009-es MTT bálról hazafelé jövet beszélgettünk egy leányzóval aki miután kijelentette hogy "fú a homár egy mekkora köcsög", kiderült hogy személyes tapasztalat nem igazán, ellenben khm, egy bizonyos budapest környéki hadijáték vonaláról történő egyoldalú tájékoztatás annál inkább közrejátszik a véleményalkotásában).

The point is: Mindenkinek lehet véleménye. Sőt, mindenkinek lehet felszínes véleménye is. Csak őket én személy szerint nem tartom a munkám célközönségének Smile
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Kedd Feb. 09, 2010 1:17 pm

Hát igen, ha az embernek sok "rajongója" van az néha érdekes sztorikhoz vezethet Smile
Mondjuk én személy szerint nem bánom, mert egy nagyon hatékony szűrőt eredményez. Baromi könnyen el lehet dönteni, hogy melyik emberek őszinték és korrektek és melyikek nem. Az előbbi csoportba tartozók ugyanis nem ítélnek el senkit amíg nem hallgatták meg a másik oldalt is...
Nem véletlen hogy tisztelem azokat akik meg merik kérdezni tőlem facetoface hogy "Te Homár, tényleg ekkora köcsög vagy hogy ezt-meg-ezt csináltad?"
Onnantól elkezdődhet az érdemi kommunikáció, akik viszont csak a hátam mögött fikáznak (általában közvetett infók alapján) azok meg lolbroáf.

Viszont jelen esetben nem elsősorban személyes ellentétekről van szó, hanem a közösséget érintőekről, de sajnos igazat kell adnom Kildarnak a két dolog kihathat egymásra. Nemegy példát láttam már arra, hogy "kegyvesztett" lett valaki csak mert normálisan szóba mert állni velem, neadjisten még egyet is értett egy két ötletemmel.

A közösséget ért kritikák és "sznobista vádak" egy jelentős része valóban adott személyeknek kijáró ellenszenv általánosítása (nemritkán közvetett "büntetési" céllal Smile ) Ezeknek lehetek én is a célpontja de gyanítom Kildarnak is akadnak "rajongói". Sőt másoknak is, de ennyire nem szeretném kiszélesíteni a nevesített emberek listáját Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Feb. 09, 2010 2:27 pm

én őszintén bevallom máig nem értem hogy téged miért kéne utálni. Amikor ez a Homár uitálat kiindult akkor még nem voltam annyira benne a dolgokba és kildar is asszem valami olyasmit magyarázott hogy nem szüntettél be egy larpot amit mások úgy gondoltak hogy be kellene és ebből lett. vagy valami ilyesmi
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Kedd Feb. 09, 2010 3:57 pm

Hááát Sonir, ez kicsit nagyobb fa mint amivel itt fórumszinten elbír a fejszém Smile

De elég sok részletre ráláthatsz ha ezt egyszer időrendben elolvasod (bár elméletileg a CJ-ről szól de akad benne bőven arról is ami miatt sokan nem szerettek): http://caelum.hu/modules.php?name=News&new_topic=7

Néhol a kommentekből még ennél is jobban kitűnik Smile

Persze a teljes igazsághoz még tartozik pár szép mondat amint nekem/rólam mondtak máskor, máshol:
"...ki tud még egy olyan ember mondani, aki így ketté szakította már valaha a live-szervező társadalmat? Akkora viharokat kavarsz, amivel piszkosul ártasz a live-os dolgok egészének. Emberek vesztek össze e miatt, csapatok támadtak egymásnak..."

"Hová jutott a "larp-közösség" két év alatt Homár nélkül?
Nem állítom, hogy jobban sikerült volna, ha Homár nem osztja meg a népet többszörösen és szinte teljesen korrigálhatatlanul, de a lehetőség benne volt."


"Nyiltan nem szeretnék veled közös közegben lenni, mert a jó ötleteknek még a végén lába kel és kijön sajátként kicsit megbuherálva....mert nagyon sokan tudják, azok, akiket így károsítottál meg - ezt nem kívánom ragozni...."

A fentiek a hivatalos indokok amiket fel szoktak emlegetni vádpontként. Na meg persze a klasszikus kedvencem:
"Világgá kürtöljük, hogy milyen alávaló ember vagy, és hogy, hogy vertél meg nőket."

Ezeken felül csak a vitastílusomat nem szeretik, állítólag túl sokat írok és túl őszintén... Smile
De a további kérdésekre inkább priviben válaszolnék, mert ide TÉNYLEG sok oldalnyi anyagot tudnék idézni Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Feb. 09, 2010 4:12 pm

A privát üzenet sem lehet hosszabb a fórumhozzászólásnál, szóval akkor már inkább ide, ha jön igény rá. Razz

Amúgy figyeltem az elmúlt napban ezt a beszélgetést, egyet kell értsek a Kildar által vázolt helyzettel, miszerint - általában egy adott közösségben meghatározó emberek - személyes ellentéten alapuló ellenszenve kidiffundál a közösségbe is. Én is a nevesített listán vagyok, bár szerintem ezeknek a hátam mögött pusmogó, fórumcsetről "megverlek majd meglátod" tizenhat éveseknek lesz még némi meglepetés a nyár folyamán.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Damien-Maelstrom Kedd Feb. 09, 2010 7:53 pm

Én nem csodálkozom azon, hogy bárki is utál innen bárkit.

Ennyi.

Az meg nem dicsőség, hogy valaki utálólistán van. Szerintem.

Kit érdekelnek?

Ennyi törődést nem ér a dolog.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Kedd Feb. 09, 2010 8:00 pm

Nem okoz meglepetést nekünk sem ha bárki is utállistán van. Ez csupán egy jelenség amit ismerünk és aminek bizonyos hatásaival számolni érdemes. Pláne nem dicsőség efféle listák élén tanyázni, de azt sem mondanám, hogy a kérdéssel nem érdemes törődni.
Egyszerű példa: Z nem bír téged mert úgy tudja hogy XY-al (aki mondjuk jóbarátja) kibasztál. Ha abszolút ignorálod akkor sosem derülhet ki hogy pl Z-t félretájékoztatták és egyébként kurva jókat játszhatnátok közösen.
Persze van másik millió ok (egyik pl ha téged utálnak és miattad mondjuk a közösséget is ahol sokat előfordulsz, akkor nem csak a saját felelősséged lesz a dolog) tehát mindenképpen szükséges némi figyelmet fordítani arra, hogy lehet e / van e értelme ezen változtatni vagy utánajárni hogy esetleg csak félreértésről van e szó.

Egyénként bárkit leszarhatok, de egy közösség részeként egy kicsit több a felelősségem (szerintem).
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Feb. 10, 2010 11:22 am

Asszem félre lettem értve, köszönhetően a furcsa fogalmazásomnak, de hát ez van. Amit elmondtál azzal eddig is egyetértettem, most is, csak kifejezni nem sikerül magam néha.

És lusta vagyok kifejezni azt amit elsőre nem sikerült, szóval nekem egyelőre off ez a téma.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Szomb. Feb. 13, 2010 5:33 am

A Lobster által felém intézettre visszatérve:

A „szervezet” szó biológiai értelmezésében az a biológiai rendszer, amely
* létezése minden pillanatában kielégíti az abszolút életkritériumokat
* legalább potenciálisan képes reprodukálódni (magához hasonló szerveződésű másik szervezetet létrehozni), és
* térben többé-kevésbé világosan elhatárolható más szervezetektől.
Az így definiált szervezet idegen szóval az organizmus.
1. A szervezet életműködései úgy szerveződtek, hogy képes legyen az önálló létezéséhez szükséges anyagcserét kivitelezni, az önazonosságát meg tudja tartani a rá irányuló ingerhatások ellenére és még lehetővé tegyék a növekedését, valamint egy új szervezet létrehozását és tőle való elkülönülését a térben (potenciális reprodukció). Ehhez megfelelően bonyolult struktúra szükséges; a szervezetek tehát sejt(ek)ből állnak (larp esetén ez a 2-10-fős baráti társaságok akik egész évben összejárnak!!!)
2. . Csakis azok a biológiai rendszerek tekinthetők élőnek, amelyek ezeket teljesítik. A szervezetek a térbeli elhatároltság és főleg az egyedi sajátosságai miatt lényegében azonosak az egyeddel (az individuummal). A szervezet (egyed) részei nem élnek, csak működnek, mert nem tudják teljesíteni a második kritériumot .
A "szervezet" szó jelenti még – a struktúra szerveződése értelmében – a szóban forgó organizmus testfelépítését, alkatát is.
Társadalmi szervezetnek nevezzük – a szó legtágabb értelmében – az emberek egy vagy több közös céllal rendelkező formális, rendszerint munkahelyi (nem baráti, hanem „hivatalos”) csoportját.
A társadalmi szervezetek osztályozása a vezetéstudomány szerint nagyjából öt kategóriába sorolhatók:
* piramis vagy hierarchikus forma (szervező NJKJK)
* bizottságok vagy zsűrik (Szervezők)
* mátrix szervezetek (mindenkinek csak a maga feladatával kell foglalkozni kb)
* ökológikus szervezetek (ökológiákéletközösségek)
* összetett (kompozit) szervezetek.
Közösségről több értelemben beszélhetünk, így biológiai értelemben az élőlények közösségéről, társadalmi értelemben emberi közösségről, politikai értelemben pedig államközösségről.
Az emberi közösség az embereknek a családnál nagyobb, együtt élő, illetve szoros társas kapcsolatokat fenntartó csoportja.
A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják
Általában nem nevezzük közösségnek az egyesületeket, társadalmi szervezeteket és politikai vagy társadalmi mozgalmakat, amelyek ugyan szintén sok önkéntes munkát igényelnek, de tagjaik elsősorban csak egy-egy konkrét tevékenységre, feladatra szövetkeznek.
Ugyancsak nem hívjuk közösségnek azokat az egyházakat és politikai pártokat sem, amelyek a hivatásszerű, fizetett munkára épülnek.
A közösség kifejezést sokszor egyszerűen a szoros egység értelmében használjuk, például vagyonközösség, életközösség, nemzeti közösség.
Hiszek abban hogy szervezetté fogunk válni, mert már javul a szervezettsége a játékoknak (szervezési tapasztalat, és elvárásrendszer alakult ki szinte magától!!!!)
Hiszem, hogy az általam évek óta emlegetett "LARP-Sejt"-rendszer működteti a játékok színvonalának és a számának fejlődését (2-10-fős baráti csoportok akik egész évben piszkálják egymást: verbálisan és bofferral is!)
Hiszem azt: hogy közösség vagyunk! Mert ezer dologra kiterjed figyelmünk a játékokon kívül és belül is, valamint senki sem a majdani gazdasági haszon reményében teszi a feladatát (persze lehet hogy vannak hiú kivételek, de azok nem tagjai a közösségnek lásd Legalmasters, ifjúsági táborhelyek által szervezett élő és szerepjátékos nyári táborok--> ezeket nem sorolom)
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Szomb. Feb. 13, 2010 7:25 pm

Fogggalmam sincs mire volt jó ez a rakat definíció, máskor plíz inkább csak linkeld az ilyen ide nem vágó leírásokat.

Az utolsó bekezdésre viszont határozottan nemet kell mondjak.
Erősen bízom benne ugyanis hogy NEM válunk hierarchikus/strukturális...stb bármilyen szervezetté itt a Larphatáron (bár nem tudom a "szervezetté fogunk válni" kikre is vonatkozott). Pont úgy jó ez a több (változó) halmaz metszéspontját fedő kis félig online közösség ahogy van. Remek táptalaja lehet sok dolognak, de bármilyen más formába kényszerítése komoly árat követelne meg.
Az elvárásrendszer és a szervezési tapasztalat pedig nem "szinte magától" alakult ki, hanem hosszú évek kemény munkájával. Pont ugyanezért érzem elhibázottnak a a "Larp-sejt" rendszered (bár nem ismerem igazán) mert NEM kis baráti csoportokon belül hanem pont az egyébként eltérően szocializálódott larperek és az öreg rókák közösen összehozott tapasztalataiból születtek a komolyabb eredmények. A kis baráti társaságok támogatás nélkül kb pont ugyanazt az utat járják be mint pár évvel ezelőtti kis baráti társaságok (ugyanazokkal a buktatókkal). Ha nem kapnak külső segítséget vagy impulzust akkor nem is érnek el többet mint előttük oly sokan mások.

Másrészt nem tudom értelmezni mit definiáltál közösségnek. "Mert ezer dologra kiterjed figyelmünk a játékokon kívül és belül is, valamint senki sem a majdani gazdasági haszon reményében teszi a feladatát"
Nem tudom értelmezni ezt az ezer dolgot mit is takarna kérlek fejtsd ki.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Vas. Feb. 14, 2010 3:06 am

1-Szervezetként értelmezem a LARPer egyesüléseket szövetkezéseket kapcsolatokat mert él és mindenkinek megvan a maga feladata és szerepe és remélhetőleg senki sem akaszt keresztbe a másik feladatának.

2-ismételten csak a definiciót tudom szajkózni:A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják!
Tehát nem önös érdek vezérli a közösség tagjait pl.-->megélhetés, profit...

A szervezeti felépítése akár a larp-határnak akár másoknak már kialakult (bár folyamatosan változik) de ha nem azokért a "kemény-magok"-ért amiket én nevezhetek sejtnek ti haveri társaságoknak, mások csapatnak, vagy klubnak etc akkor ott bajok lesznek mert elindúlhat egyfajta elitizálódás felé mert csak az általad említett "NEM kis baráti csoportokon belül hanem pont az egyébként eltérően szocializálódott larperek és az öreg rókák közösen összehozott tapasztalataiból" a szocializálódás mentes de lelkes ifjoncok(akik magukhoz vonzzák a baráti társaságukat a larper életbe, vagy az ismét meggárgyult vén-csontok akik valamit meglátnak ezekben az "online" közösségekben nem fognak helyet kapni ebben a közösségben...

-remélem így érthetőbb, ha nem akkor marad a verbális kifejtő-

ja és a fórum az életközösségi szerveződés hierarchikusan tagolódva (admin, moderátor, rendszeres fórumista, tag, vendég)
LSzT pedig a küldöttségi elvekre épül és mint ilyen értekezlet vagy bizottság kategóriába sorolandó-
Élő-Szerepjáték-piramis forma srtuktur, bár játék végével ez felbomlik, de a felelőség vállalás/feladat elvégzési piramis alapján tagozódik jó esetben nem diktatórikusan, hanem közös megegyezéssel/bele-egyezéssel.

bocs amúgy a definicióért de kicsit módosítva lett az eredetihez képest, máskor majd betűzöm az ijjjet máshová Wink

Ezer dolog kifejtve:
1. folyamatos kommunikáció a közösségen belül technikai, etikai, elvi, magánvélemény, közügy, szervezési, beszerzési, egyéb hoby, munkahely, suli, család, barátok ismerősök, bulvár(pletyka) hülyeség és vicc/tréfa témákban Fórum telefon, találkozó, söröző, formákban...
10. Folyamatos felszerelés fejlesztés az egyén szintjén: szabásv/arrás jelmezkészítés, drótolás,/ szegecselés/ kalapálás vértezet készítés bofferkészítés-ipari ragasztás és müanyag-tecno felfedezése, camping-túrafelszerelés előkészítése-->túlélés/lemondani tudás(ez persze nem igaz)/egyéni szükségletfelmérés...
100. fantasy sport(még én-is szoktam esténként kimenni az udvarra lengetni csak gyakorlás célzattal) Drámajáték/ karakter formálási gyakorlatok (van aki csinálja), Túrázás (mert nem csak LARP-okon jár erdőben az ember)
1000. Szervezkedés, világépítés, csapatépítés, területkiépítés, játékhelyszíni épület felhúzása, sütés/főzés, kultúrális és hagyományőrző cselekedetek
+1 Önművelés: azaz a való világban nyitott szemmel és szívvel járó emberekként egy jó larper szerintem időt fordít arra, hogy elméleti tudását is fejlessze folyamatosan, mert aki nem képes tanulni az végérvényesen megöregszik...
mindez persze nem csak a TRU hanem minden öreg-rókára/lelkes amatőrre igaz, kivéve akikre nem
a gazdasági haszonelvű dolgot meg nem kezdem el fejtegetni, de egy civil szervezet fizetett alkalmazottjaként is volt munkaidőben LARPer foglalkozásom tartva anno "Papírpáncél project" néven tizenéveseknek és már ezt is annak tartom valahol de a fórumos apró-hirdetésekben nyomott "eladomalovamvasam" is nekem ide tartozik, akár csak a SHOP kateg LARP-ok(utóbbit pedig nem fogom kifejteni, mindenki értsen azt amit nem szégyell alatta)
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Vas. Feb. 14, 2010 9:54 am

Belzee írta:1-Szervezetként értelmezem a LARPer egyesüléseket szövetkezéseket kapcsolatokat mert él és mindenkinek megvan a maga feladata és szerepe és remélhetőleg senki sem akaszt keresztbe a másik feladatának.
Na asszem ebben nem értünk egyet. Egy KTV lehet szervezet, de a LarpHaTár kifejezetten nem hasonlít erre a definícióra. Pont az a jó benne, hogy egy kötetlen találkozási pont, ahol csupán bizonyos irányelvek alapján egymást metsző közösségek és/vagy egyének informális kapcsolatot tartanak fenn. Ez az informális kapcsolat pedig hozzásegít a résztvevő közösségek, baráti társaságok és egyének közti kapcsolatrendszerek változásához illetve az általános tapasztalatcseréhez. Eszerint a definíció szerint a LarpHaTár nem szervezet...
2-ismételten csak a definiciót tudom szajkózni:A közösségre jellemző, hogy tagjai a magánéletüket önként megosztják egymással, segítik egymást, pénzüket és szabadidejüket a közösség javára fordítják! Tehát nem önös érdek vezérli a közösség tagjait pl.-->megélhetés, profit...
Na akkor emiatt viszont a LarpHaTár nem is egy közösség, mert nem így működik. Viszont LarpHaTáron belüli közösségekre igaz lehet amit mondasz, még ha a halmazok metszése miatt egy kívülállónak kicsit összemosódhatnak a különbségek. Ha a te definíciód szerint akarnám behatárolni akkor inkább mozgalom a LarpHaTár:
"Általában nem nevezzük közösségnek az egyesületeket, ... társadalmi mozgalmakat, amelyek ugyan szintén sok önkéntes munkát igényelnek, de tagjaik elsősorban csak egy-egy konkrét tevékenységre, feladatra szövetkeznek. " hiszen sok önkéntes munkát igényel és egy-egy tevékenységre szövetkeznek. Az más kérdés hogy a mozgalom több olyan egymást részben átfedő közösségből áll, amelyek megfelelnek a fentebbi definícióknak, de szeretném világossá tenni, hogy amikor én a LarpHaTár "közösségről" beszélek, akkor elsősorban a "mozgalom" által elfogadott alapelvekkel egyetértő és a "mozgalom" életében részt vállaló emberek összességéről beszéltem.
A szervezeti felépítése akár a larp-határnak akár másoknak már kialakult (bár folyamatosan változik) de ha nem azokért a "kemény-magok"-ért amiket én nevezhetek sejtnek ti haveri társaságoknak, mások csapatnak, vagy klubnak etc...
Visszautalva a fentiekre: nincs deklarált szervezeti felépítés. Ami van az csak technikai szintű szükséges felügyelet, azon felül önszabályozásra törekszünk minden szinten. Elképzelhetőnek tartom, hogy lesznek olyan valódi SZERVEZŐDÉSEK amelyek innen kinőve később tényleges kialakult szervezeti felépítéssel fognak bírni, igazából erre utaltam is hogy nagy lehetőségeket látok ebben a "közösségben" (érts mozgalom). De nagyon remélem, hogy ez nem fog azzal járni hogy a termőtalaját is felszippantja az a szerveződés és elolvad ez a remekül működő laza kis kreatív mozgalom.
akkor ott bajok lesznek mert elindúlhat egyfajta elitizálódás felé mert csak az általad említett "NEM kis baráti csoportokon belül hanem pont az egyébként eltérően szocializálódott larperek és az öreg rókák közösen összehozott tapasztalataiból" a szocializálódás mentes de lelkes ifjoncok(akik magukhoz vonzzák a baráti társaságukat a larper életbe, vagy az ismét meggárgyult vén-csontok akik valamit meglátnak ezekben az "online" közösségekben nem fognak helyet kapni ebben a közösségben...
Eddig elitizálódni csak olyan szervezeteket láttam, amelyeknek VOLT határozott szervezeti felépítése. Nem is egyet. És pont ezek az egyébként színfalak mögött elitista szervezetek húzzák le a célcsoportszelekcióra épülő kezdeményezéseket "kirekesztő" és "megosztó" tevékenységnek titulálva a meghívásos játékokat.
ja és a fórum az életközösségi szerveződés hierarchikusan tagolódva (admin, moderátor, rendszeres fórumista, tag, vendég)
"A közösség kifejezést sokszor egyszerűen a szoros egység értelmében használjuk, például vagyonközösség, életközösség, nemzeti közösség."Már eleve ott kizárja az életközösség definíciót, hogy nem szoros egység vagyunk. Továbbviszem: a hierarchikus mivolt is csak részben igaz, abszolút nincs összefüggés a moderátor és nemmoderátor státuszok...stb és a vélt hierarchia között. Sőt aki modi vagy admin az inkább "alsórendűbb" mint a sima fórumozók, mert több munkájuk van miközben nem ettől lesznek megbecsültebb vagy "nagyobb" emberek. A fórumos "hierarchia" csupán technikai munkabeosztást jelenít meg, az ami legközelebb áll a te definíciód szerinti hierarchiához az egy képlékeny de rugalmas önkéntes vállalásokra épülő rendszer ami minden játékon-eseményen...stb változik akár még menet közben is. Így legfeljebb pillanatnyi hierarchiáról beszélhetünk, de továbbra is inkább azt mondanám, hogy nincs deklarált "LarpHaTár hierarchia" csak aktuális szervezésekre vonatkozó technikai struktúrák.
Élő-Szerepjáték-piramis forma srtuktur, bár játék végével ez felbomlik, de a felelőség vállalás/feladat elvégzési piramis alapján tagozódik jó esetben nem diktatórikusan, hanem közös megegyezéssel/bele-egyezéssel.
Így van. Ebből is látszik, hogy nem szervezet vagyunk, illetve a fenti definíciókból következően nem is közösség, hanem mozgalom... Smile

Hmm... asszem ilyen típusú közösségönmeghatározásra még nem nagyon vetemedtünk... Smile Remélem érthetően és mindenki számára lefogadhatóan sikerült megfogalmaznom a dolgot.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Vas. Feb. 14, 2010 5:29 pm

OK'S Lobster, értem mire utalsz!

egy gondom vele(d) azt sugallod a felelősség felvállalása és a munka nem emel fel a többiek közül, szerintem igen! én vallom hogy csak a munka tud igazán felszabadítani, (elérendő cél, szánt szándékkal való minőségelváráson felüli teljesítése időre, kötelezettségek és felelősségteljes feladatok módszeres végrehajtásának formájában)

ne kicsinyeld le a dolgot amit képvisel a "mozgalom"

de van az a pont ahová már kevés a jelenlegi forma, és onnantól kezdve kényszerűség és kaloda a civil társadalmi szervezeti felépítés, feltéve ha tovább akar lépni valaki, (egy civil vezető élete is csak a munka, és a hajtás a célok elérése érdekében, nyakában adminisztrációval és +kötelezettségekkel)

de szeretném ha meggyőznél miért jó, ha nem közösségben gondolkodsz és szervezetben, pl célok elérésének tekintetében ezt itt vagy az LSzT-n kérlek tedd meg mert érdekelne a megoldás is, nem csak az ellenvélemény Wink
Inkább LSzT-n fejtsd ki, interaktívabb! és már csak két hét...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Vas. Feb. 14, 2010 6:31 pm

Khhmm... szerintem én arról beszéltem hogy VANNAK felelős és közösségért dolgozó emberek itt is, azonban ők is több kisebb közösség részeként, nem pedig "LarpHaTár global resources" szinten Very Happy

Elsősorban azt próbáltam tisztázni, hogy ne egységként kezeljenek minket, és főleg ne akarjanak behierarchizálni valamilyen nem létező rendszerbe Smile

A célok elérésének tekintetében pedig a kérdés az hogy egyéni vagy közösségi célokról beszélünk. Előbbihez elég a mozgalom, utóbbiról pedig már volt szó, mint a kreatív táptalajból kinőni képes majdani szerveződések Smile
A lényeg az, hogy a szerveződéseket nem szabad úgy csinálni, hogy megkössék azokat forrásokat amikből kinőnek. Szerintem.
Bár kétségkívül esélyes hogy lesz átfedés, de nem szabad szabályok és standardok közé kényszeríteni (kaloda miegymás) egy mozgalmat.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Hétf. Feb. 15, 2010 6:58 am

Ezt majd élőben! Kíváőncsian várom a kifejtő magyarázatokat, és nem kérek magyarázkodást addig, azt hiszem a lényeget értem.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nosfi Vas. Feb. 28, 2010 1:41 pm

Üdv mindenkinek!

Nosfi vagyok, aki Eglar védőszárnyainak finom lökdösésére regisztráltam ide. Bár sokat halottam már rólatok, de valahogy sosem jutottam el a kapcsolatteremtésig. Feltett célom csatlakozni az itt szerveződő játékokhoz, és megismerkedni a csapattal, amelyről már mítoszokat hallottam. Már jó régen - igaz nem túl gyakran - liveozok, főleg vampire-t, de volt már részem más, főleg középkori játékokban is. Asztalizni ellenben annál gyakrabban és már egy kemény hete vívásra is járok, szóval azt hiszem az alap-szellemiség megvan. Civilben egyébként bel-,és külpolitikai, valamint szubkulturális újságíró vagyok, mögöttem 23 hátrahagyott esztendővel, budapesti lakóhellyel, és egy idegesítő beszédhibával. Remélem az alábbi szöveg megfelelt a topic-szabályzatban megkövetelt bemutatkozásnak, ha nem szívesen kiegészítem a kellő információkkal.
Nosfi
Nosfi

Hozzászólások száma : 11
Age : 37
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Eglar Vas. Feb. 28, 2010 2:10 pm

Szia. Smile Szerintem bőven megfelelt. Smile

Kedves mindenki, Nosfi az, akit a gyakorlós topikban emlegettem, hogy vsz hamarosan csatlakozik hozzánk.

szerk. már csak drága jó évfolyamtársamra várunk, de őrá meg már ráküldtem Skallét Rivergard-ügyben... Smile
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Feb. 28, 2010 8:53 pm

Üdv itt, Nosfi!

Biztos megéri majd ellátogatni először kevesebb, aztán majd biztosan több játékra!
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Feb. 28, 2010 10:56 pm

Nosfi: szerintem én téged ismerlek valami vampire-ös fórumról még régebbről
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Mivel nem derült ki

Témanyitás by Keitel Csüt. Márc. 04, 2010 11:27 pm

Nosfi írta:Üdv mindenkinek!

Nosfi vagyok, aki Eglar védőszárnyainak finom lökdösésére regisztráltam ide. Bár sokat halottam már rólatok, de valahogy sosem jutottam el a kapcsolatteremtésig. Feltett célom csatlakozni az itt szerveződő játékokhoz, és megismerkedni a csapattal, amelyről már mítoszokat hallottam. Már jó régen - igaz nem túl gyakran - liveozok, főleg vampire-t, de volt már részem más, főleg középkori játékokban is. Asztalizni ellenben annál gyakrabban és már egy kemény hete vívásra is járok, szóval azt hiszem az alap-szellemiség megvan. Civilben egyébként bel-,és külpolitikai, valamint szubkulturális újságíró vagyok, mögöttem 23 hátrahagyott esztendővel, budapesti lakóhellyel, és egy idegesítő beszédhibával. Remélem az alábbi szöveg megfelelt a topic-szabályzatban megkövetelt bemutatkozásnak, ha nem szívesen kiegészítem a kellő információkkal.

Ez alapján fénykép nélkül nem ismerlek fel. Pasas vagy, vagy csaj?
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 04, 2010 11:35 pm

Keitel megfogalmazásmódja néha már-már bájosan nyers.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Mivel nyers vagyok

Témanyitás by Keitel Csüt. Márc. 04, 2010 11:48 pm

Ennek csak az az oka, hogy innen hiányoznak az arcvonások, a gesztusok és a hangszín. Élőben ez a kérdés ezekkel kiegészítve egyáltalán nem lenne provokatív, kedves vagyok. Élőben persze nem is kellene megkérdezni szinte senkit, hogy nő-e, vagy férfi, mert az látszik a többségen.

Szerintem hapsi, aki nem tudja és van kedve az fogadhat velem, a többiek most már ne árulják el. Erről jut eszembe, Petro-nak még tartozok egy sörrel, vele mi van? Megadná valaki a postacímét privát üzenetben?
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Soloviel Pént. Márc. 05, 2010 3:02 am

Nosfi egy srác, én ismerem. : )
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nosfi Pént. Márc. 05, 2010 7:44 am

Hímnemű teremtménynek készítettek be alkotóim, bár nem rendelkezem minden rájuk vonatkozó tipikus vonással. Kicsit szerkesztettem a profilomon, így talán több dolog kiderül. Bár fényképet magamról elvből nem töltök fel a világhálóra, de az egyik közösségi portálra fogadásból felkerült egy, így azt ide is beállítottam (már nincs hosszú hajam sajnos).

Sonir: nagyon valószínű.
Nosfi
Nosfi

Hozzászólások száma : 11
Age : 37
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 2 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 43 oldal Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.