LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szabályrendszer

+11
Shivan
Lobster
Soloviel
Michael
Nedda
Keitel
Isair
Draug
Baharroth
Ishar
Kildar
15 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Szabályrendszer Empty Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Hétf. Feb. 25, 2008 1:41 pm

Rövidesen kipakolom az eddigi eredményeket, addig is stay tuned.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Hétf. Feb. 25, 2008 11:45 pm

Be is dobom az első közérdekű kérdést ami szabálykönyvírás közben felmerült:
Mivel a "normál" fajok képességeit nulláztuk (ergo nincs lolelf képesség meg hasonlók), játszható fajjá tegyük-e a félelfet? Nyilván az elfnél kicsit enyhébb megkötésekkel, de megkötésekkel.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Hétf. Feb. 25, 2008 11:50 pm

Normális ember nem közösül állatokkal.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Baharroth Kedd Feb. 26, 2008 6:23 am

Elég sok fantasy regényben van fél-elf,fél-ork stb... Ezeket a személyeket általában kiveti az apai,és anyai ág, és társadalmuk is.Én a mellett vagyok,hogy legyen,de legyen egy létszámkorlát.
Baharroth
Baharroth

Hozzászólások száma : 91
Tartózkodási hely : Székesfehérvár
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 26, 2008 11:40 am

Még egy, amit eddig nem döntöttünk el, mert kicsit elsikkadt.

Hullarablás / leütött áldozat kifosztása. Két alternatíva létezik:
a) mindent lehet vinni, majd a karma elrendezi. Esetlegesen bevihetők védett tárolók, ahol az emberek tarthatják a javaikat. no fosztogatás skill
b) szokásos. alapesetben egyvalamit, fosztogatással hármat.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Kedd Feb. 26, 2008 1:19 pm

Első változat, amit lehet szerintem ne kössünk skillhez.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Draug Kedd Feb. 26, 2008 1:26 pm

Átgondolva legyen az első. Amúgy megőrző: lehetne esetleg valami bankszerűség ilyen célra, ahová el lehet helyezni az értéket némi juttatásért cserébe (pénzt, ilyesmit), igaz azt is ki lehet rabolni de lehetne speckóbb épület. (Mittomén nemrég nyitotta meg egy birodalomból jött bankár...)

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 26, 2008 1:40 pm

Én mondjuk nem feltétlenül bankra gondoltam, akár valami (akár vásárolható) mágikus-félmágikus-zárható tárolóra, ami ugyebár természetes korlátot szab a tárolható tárgy méretére.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Kedd Feb. 26, 2008 3:18 pm

Ez a tárolódoboz nekem tecik. És szintén az elsőt nézem megfelelőnek.

És szerintem is be lehet vezetni a félelfet. Bár az a kérdés hogy azoknak mijen legyen a kinézete? Szerintem nem minden esetben lehet megkülömböztetni az emberektöl...
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Kedd Feb. 26, 2008 5:33 pm

Szerintem megtiltani senknek sem kell, ha félelf akar lenni. Ő dolga, ha sokak által kitaszított/lenézett karatker akar lenni. Én nem így gondolom, de van aki igen.

Hullarablásnál, és leütésnél is lehessen mindent vinni, de fontoljátok meg!

Az rossz, ha azt monják, hogy adj oda mindent. Nincs értelme semmit elrejteni. Talán jobb lenne, ha valóban át kellene kutatni az áldozatot, bizonyos etikai szabályokat betartva: női mell, ágyék, hátsó nem rejtekhely, és nem is motozható.

Erre reagáljatok normálisan, ha lehet, ne vicceljétek el.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Nedda Kedd Feb. 26, 2008 6:36 pm

Fél-elf szerintem belle fér. Bár ahogy Isair is mondta, van ,hogy egy elf és egy fél-elf közti külömbség a durvább arc vonásokban mutakozik meg.

Hullarablást illetően, az első megoldásra szavazok. Tárlóládával együt, ami ,,normál" kalandozás esetén ugye a fogadó szobája lenne stb.
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Michael Kedd Feb. 26, 2008 7:25 pm

szerintem az első könnyebben kivitelezni meg egyszerűbb. ráadásul lesz mire elbaszni a pénzt(tároló(k)), de ez viszont a tolvajoktól vesz el egy skillt és ezzel is gyengébbek lesznek és nem éri meg tolvajnak lenni. vagy rosszul látom?
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Kedd Feb. 26, 2008 7:49 pm

Isair írta:És szerintem is be lehet vezetni a félelfet. Bár az a kérdés hogy azoknak mijen legyen a kinézete? Szerintem nem minden esetben lehet megkülömböztetni az emberektöl...
Ezzel meg ne az legyen hogy hülye elfbuzik nem csinálnak maguknak legalább fasza ruhát, ezért nem ütik meg az elf kategóriát, és "á inkább legyen félelf". Nem. Ahogy ember-csimpánz hibrid nincs, úgy más emberszabású primitív emlősökkel se lehetséges közös utód.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Kedd Feb. 26, 2008 10:29 pm

Én elmondtam a véleményem Ishar. Ahogy látom te is. Én itt lezártam, szerintem ugyanis nagy baromséág bevini a biológiát a fantasy világokba, legalábis enyire. Mivel mint láthatjuk skal több értelmes élő lény van itt mint a mi kis világunkban.

Gübe szövegében van valami...mi lene ha azt csinálnánk hogy alabol 3 dologot lehet elvini, míg Fosztogatás képeségel mindent lenyulhatnak? Tudom harmadik ötlet és lehet hogy spanyol viasz.
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Szer. Feb. 27, 2008 12:48 am

Ishar írta:Normális ember nem közösül állatokkal.
Ezzel a véleménnyel egyetértek.
Továbbá ha fél-elfet akartok, akkor legyen ugyanúgy fél-törp, fél-ork, fél-troll. Ezt csak azért mondom, mert mitől jobb a fél-elf, miért csak ez legyen? Ennyi erővel ott a lehetőség a többi félfajra is, amivel el lehet érni, hogy már senki se tudja, hogy most ki micsoda...

Ez a pénztároló dolog esetében pedig bennem is felmerült a kérdés, ami Gübében, bár ezt is át lehet hidalni.
Mégpedig úgy, hogy az ilyen pénztárolót is meg lehet lovasítani, és bejön a Zárnyitás képesség a tolvajok oldaláról, ha túl nagy a láda és őrizetlenül hagyják (mert kinek van egész nap kedve egy nagy ládát hurcolászni) akkor a tolvaj ezzel a képességgel kinyithatja a ládikót, és máris megoldódik egy olyan probléma, hogy a tolvajok vonalát gyengítjük valamivel is.

A Hullarablás/Fosztogatás esetében pedig én is az első változat mellett döntök, bármily meglepő is, lévén Caelumon is problémám volt ezzel a skillel, sokkal többet tudtam elvinni az emberektől egy mezei Zsebmetszéssel, mint ezzel a képességgel, de mivel adott szinten nem lehetett mást még felvenni, hát felvettem. Cellen sem tudtam vele mit kezdeni, így szerintem menjen a zaciba.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Draug Szomb. Márc. 01, 2008 6:27 pm

mi lene ha azt csinálnánk hogy alabol 3 dologot lehet elvini, míg Fosztogatás képeségel mindent lenyulhatnak? Tudom harmadik ötlet és lehet hogy spanyol viasz.

Nem is hülyeség, bár talán egyesek azt mondanák rá hogy "nem reális" ami igaz is, viszont el lehetne kerülni a rinyálásokat. Nemtom.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Szomb. Márc. 01, 2008 6:37 pm

Még mindig a mellett vagyok, hogy képzettség nélkül lehessen mindent elvinni, de csak akkor, ha azt valóban megtalálja a fosztogató.

Egyetértek, hogy játéktárgyat ne lehessen játékon kívül eső helyre vinni, de azt javaslom, hogy a játéktéren bárhol el lehessen rejteni, még akkor is, hogy ha a megtalálás esélye kevés.

Ha fel akarod használni az adott tárgyat/pénzösszeget úgyis magadhoz kell venned.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Szomb. Márc. 01, 2008 6:43 pm

Ezzel igazából az a baj hogy ha éppenhogy NEM akarod felhasználni a cuccot csak ki akarsz cseszni azzal aki igen akkor eláshatod az erdőben és szevasz. Lásd japók tavaly.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Szomb. Márc. 01, 2008 6:57 pm

Ez esetben én velük értek egyet. Nagyon erőltetve volt a csak azért is elv. El volt döntve, hogy lesz egy rituálé, és nem engedtétek, hogy megakadályozzák. Játékon kívül kértük vissza a komponenst, és mikor nem kaptuk vissza, akkor szervezőileg a nélkül is működött a rituálé. Ha valamit a történet miatt nem lehet megakadályozni, az ne legyen nyilvános, és ne kelljen hozzá komponens, de jobb, ha nincs előre eldöntve a játék vége, mert az elveszi a játékosok kedvét.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Szomb. Márc. 01, 2008 7:14 pm

Nem vagyok tökéletesen tisztában a dologal. De ha rávolt írva hogy: Nem mozgatható. Azt ugy kell érteni hogy nem mozgatható? Lehet hogy én vagyok a hülye...
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Szomb. Márc. 01, 2008 7:19 pm

Erről nem tudtam, mármint, hogy nem mozgatható. Bár lehet valami másról beszélsz. Az is lehet, hogy én keverem össze a dolgokat.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Szomb. Márc. 01, 2008 7:24 pm

Nem. Szerintem mind keten arol a szívröl vagy miröl beszélünk, ami ott ált Avrasgardban. És igen, elméletileg az nem volt mozdítható. De ezt Kildár tudgya a legjoban.
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Szomb. Márc. 01, 2008 7:54 pm

Keitel, megint teljesen másról beszélünk. A káoszfémes baszakodás az első-második napon volt, amiről te beszélsz az a második-harmadik nap cucca és a varázskesztyűk.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Vas. Márc. 02, 2008 11:00 pm

Keitel írta:Ez esetben én velük értek egyet. Nagyon erőltetve volt a csak azért is elv. El volt döntve, hogy lesz egy rituálé, és nem engedtétek, hogy megakadályozzák. Játékon kívül kértük vissza a komponenst, és mikor nem kaptuk vissza, akkor szervezőileg a nélkül is működött a rituálé. Ha valamit a történet miatt nem lehet megakadályozni, az ne legyen nyilvános, és ne kelljen hozzá komponens, de jobb, ha nincs előre eldöntve a játék vége, mert az elveszi a játékosok kedvét.

El kell fogadni, hogy szervezői szempontból véges sok játéktárgyat lehet legyártani. Amennyiben az egyik csapat a kezük ügyében megforduló gyakrolatilag összes játéktárgyat, tehát japók tavaly kesztyűt, káoszfémet, koronaékszereket, stb ilyen módszerrel kivonnak a játékból akkor előbb-utóbb igenis kivonnak annyit, hogy ezzel igenis megállítsák az eseményeket, mert igenis érvényesül a "csak azért is" elv. Nyilván veszélyes dolog egy-két kelléket kötelező jelleggel belerakni, de ember legyen a talpán, aki értelmes főszálat ír kötelező események nélkül. Amelyik játékon nincs történet, az egy fos lesz. Amelyik játékon van történet, ott igenis el kell fogadni, hogy bizonyos események, személyek és tárgyak szar dolog ha kimaradnak. Pl Pendragont kifejezetten gány volt játszani a kerek asztal lovagjai nélkül.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Lobster Vas. Márc. 02, 2008 11:29 pm

Ishar írta:Nyilván veszélyes dolog egy-két kelléket kötelező jelleggel belerakni, de ember legyen a talpán, aki értelmes főszálat ír kötelező események nélkül. Amelyik játékon nincs történet, az egy fos lesz. Amelyik játékon van történet, ott igenis el kell fogadni, hogy bizonyos események, személyek és tárgyak szar dolog ha kimaradnak.
off: Aki értelmes főszálat ír, az értelmes "kudarc" szálat is írjon, ha már ragaszkodik a központi történetvezetéshez Smile Legyen egy "nem jött össze" vonal is, ne csak a lineár sorsút Wink

on: mi lenne ha a lopkodásnál elkülönülne a sztorielemtárgy és a többi? A többi mehetne "Keiteles" módon a sztoritárgyaknál meg kellene szakértelem miegymás.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.