LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szabályrendszer

+11
Shivan
Lobster
Soloviel
Michael
Nedda
Keitel
Isair
Draug
Baharroth
Ishar
Kildar
15 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Vas. Márc. 02, 2008 11:50 pm

Lobster írta:on: mi lenne ha a lopkodásnál elkülönülne a sztorielemtárgy és a többi? A többi mehetne "Keiteles" módon a sztoritárgyaknál meg kellene szakértelem miegymás.

Szabályrendszer - Page 2 Plotshield

Magyarán a plotshield néha hasznos, de nem jó ha ennyire nyilvánvaló.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Hétf. Márc. 03, 2008 12:25 am

Lobster írta:off: Aki értelmes főszálat ír, az értelmes "kudarc" szálat is írjon, ha már ragaszkodik a központi történetvezetéshez Smile Legyen egy "nem jött össze" vonal is, ne csak a lineár sorsút Wink

A gond ott van, hogy előbb-utóbb a kudarc szálak is kifogynak, ez se sikerül, az se, amaz se, stb, és akkor a végére az marad hogy hopp nincs ellenség/nem lehet legyőzni az egyik oldalt. Fenntartom, hogy egy központi főszál köré tervezett játékba igenis kelelnek fix események, mert ha sorozatban több az egyik oldal felé billenti a mérleget, egy hétvégés játék végkimenetele gyakorlatilag szombat délre el is dől, onnantól akinek elég sok minden nem sikerült, már nem fog talpra állni. Tudom, jó szerepjáték, megfelelő emberek, stb. Nem fog. Akkor se, esélytelen. Tapasztalat, mind győztes mind vesztes oldalon.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Draug Hétf. Márc. 03, 2008 3:00 pm

Isharnál a pont.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 03, 2008 3:29 pm

Ishar írta:A gond ott van, hogy előbb-utóbb a kudarc szálak is kifogynak, ez se sikerül, az se, amaz se, stb, és akkor a végére az marad hogy hopp nincs ellenség/nem lehet legyőzni az egyik oldalt. Fenntartom, hogy egy központi főszál köré tervezett játékba igenis kelelnek fix események, mert ha sorozatban több az egyik oldal felé billenti a mérleget, egy hétvégés játék végkimenetele gyakorlatilag szombat délre el is dől, onnantól akinek elég sok minden nem sikerült, már nem fog talpra állni. Tudom, jó szerepjáték, megfelelő emberek, stb. Nem fog. Akkor se, esélytelen. Tapasztalat, mind győztes mind vesztes oldalon.
Okés, ha valóban "kétoldalas" a sztori az nem sok mozgásteret hagy a szervezőknek sem. Én abból indultam ki, hogy több érdekcsoport is lehet, és 3-6 befejezésfajta is, és nem ilyen bináris a játék...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 03, 2008 3:44 pm

A "képletbe" ugyanúgy behelyettesíthető akárhány érdekcsoport, csak ott az a kritikus eset, ha valamelyik oldaltól többször zsinórban elbillen a mérleg, és onnan kezdve gyakorlatilag jobbik esetben ágyútöltelékként tevékenykedhetnek, rosszabbik esetben végigszopják a hátralevő x napot.

Lásd a fagyottvilágos orkságunk, kissé eléggé meg voltunk lőve, mert nem tudtunk semmit se csinálni, tíz méterenként lemészároltak és kifosztottak minket, satöbbi, de legalább hamar vége lett.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 03, 2008 4:16 pm

Kildar írta:A "képletbe" ugyanúgy behelyettesíthető akárhány érdekcsoport, csak ott az a kritikus eset, ha valamelyik oldaltól többször zsinórban elbillen a mérleg, és onnan kezdve gyakorlatilag jobbik esetben ágyútöltelékként tevékenykedhetnek, rosszabbik esetben végigszopják a hátralevő x napot.
Lásd a fagyottvilágos orkságunk, kissé eléggé meg voltunk lőve, mert nem tudtunk semmit se csinálni, tíz méterenként lemészároltak és kifosztottak minket, satöbbi, de legalább hamar vége lett.
Sajna nem tudom pontosan miben "billent el" a mérleg ott... Sad Azért voltatok meglőve, mert valamit megszereztek tőletek-előletek és emiatt gyengültetek ti, míg a többiek erősödtek?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 03, 2008 4:20 pm

Alapvetően az, hogy gyakorlatilag az összes fajon, amelyik velünk ellenséges volt (elsősorban mondjuk a két ember banda) kurvanagy plotshield volt, szal alapjáraton többször annyian voltak, mint mi, természetesen mindegyiken lolvért, és a küldetéseikből is tápolódtak nem kicsit (varázsíj, varázskalapács megszerzése, természetesen mindkettőt a csapatkísérő hordta és használta, akit nem lehetett fosztogatni), míg nekünk ilyen gecire teljesíthetetlen (és igazából értelmetlen) küldetéseink voltak meg egy csapatkísérőnk aki csata esetén állt és lesett.

Nade az alfórum neve tudtommal cellájv négy és nem fagyott világ.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 03, 2008 4:26 pm

Ok, viszont akkor nem azért voltatok hátrányban, mert a történetszálakban nem volt variációs lehetőség, hanem mert szar volt a kényszeregyensúly. Amikor a létszámmal és az ALAPfelszereltséggel nem számolnak, sőt olyan kitételeket hoznak ami élből erősíti valamelyeik csapatot, az nem történetvezetési hiba, csak khmm.. no mindegy Smile
Viszont a nem elvehető játéktárgyak pont az Ishar által mondottat eredményezi:
"az egyik oldal felé billenti a mérleget, ... onnantól akinek elég sok minden nem sikerült, már nem fog talpra állni. Tudom, jó szerepjáték, megfelelő emberek, stb. Nem fog. Akkor se, esélytelen..."
És itt tökéletesen igaza is van.

ui: jogos, csak a tárgylopásokhoz írva kanyarodtam el ide... sorry, moderáld ha gondolod.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Hétf. Márc. 03, 2008 4:30 pm

Nem azt mondtam, hogy ne legyenek fix, mindenképp megtörténő események. Azt mondom, hogy ne legyenek nagyobb horderejű dolgok eldöntve, 2 példám van ami rossz lenne: 1 Gorwenal elbukik, kész, pont, megsemmisül, nincs mit tenni, 2 egy szekta megidéz valamit, és ez megakadályozhatatlan.

Homárnak igaza van, egyes eseményeknél kell a B verzió. Engem az a tény zavar, hogy az utóbbi 2 játékon is volt egy-egy megakadályozhatatlan szervezői démonmegjelenés. Na most ha valaki rend hívő, és ez ellen küzd annak rossz szájíze lesz, ha a szervezők csak azért is megidézik a démont.

Az érme másik oldala, hogy ha nincs démon akkor egy csomó lehetőség és jó értelemben vett konfliktus elvész. Ezért kell egy B terv ami hasonló konfliktusokkal jár.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 03, 2008 4:33 pm

Ezért nem szarakodunk idén a plotshield démonosdival (bár a tavalyelőtti játékon meg lehett volna akadályozni, csak az avradgardiak túl jól titkolták, hogy bármi ilyesmit forralnak), de ez megint nem szabályrendszeri kérdés.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Szer. Márc. 05, 2008 12:46 am

Szerintem nem szimplán A és B változat kell, hanem érdemes C, D, E stb. változatokat is kitalálni, igen van vele munka bőven, és ha csak ezen múlik, akkor szívesen segítek ilyesmiben ahogy csak tudok, csak azért valahogy érdekesebb egy játék, ha nemcsak olyan eredmények vannak, hogy jó győz vagy gonosz győz, emiatt is javasoltam újabb érdekcsoportokat az előző fórumon is korábban.

Amit viszont szerintem jó lenne elkerülni, az a játék közbeni szabálymódosítás, mint az a 3-as játék szájbefogósdi nyakeltörősdivel volt.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Kildar Szer. Márc. 05, 2008 1:10 am

Soloviel írta:Amit viszont szerintem jó lenne elkerülni, az a játék közbeni szabálymódosítás, mint az a 3-as játék szájbefogósdi nyakeltörősdivel volt.

Szerintem téged csúnyán átbasztak.


gyk csak én nem tudok róla hogy történt ilyen?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Shivan Szer. Márc. 05, 2008 1:34 am

Hullarablás: A)

Fél-elf: no. Aki elfet akar játszani játszon elfet, de úgysem fogja tudni megjeleíteni azt hogy félelf. Ez asztali játékban is egy olyan dolog, aminek elhalványulnak a kontúrjai, mert nem lehet nagyon rasszistázni, meg nem annyira más, de azért mégis. Élő játékban ha lehet még erősebb vonalakat, kell húzni ilyen téren, hogy aki ez az ez.
Shivan
Shivan

Hozzászólások száma : 166
Age : 32
Tartózkodási hely : I dunno lol.
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Szer. Márc. 05, 2008 7:02 pm

Lehetséges Kildar, de akkor ezt beszéld meg Isairral és Petroval...
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Keitel Szer. Márc. 05, 2008 7:04 pm

Szerintem nem kell tiltani, sem reklámozni ezt a fél faj dolgot. Ha egy két játékos akad, aki ilyen karaktert hoz tegye, nekem nem fáj.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Szer. Márc. 05, 2008 9:40 pm

Végülis teljesen mindegy ha valaki félelf vagy elf, törp vagy féltörp, ork vagy félork, stb. akar lenni, mert legalább színes történettel rendelkezik, eltér a többitől valamelyest, és rendszerileg mégsem különbözik az eredeti fajtól, tehát nem kell törődni a dologgal. Wink
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ishar Szer. Márc. 05, 2008 9:46 pm

Én tényleg csak azt kérem, hogy a félelf ne azt jelentse, hogy kevésbé igényesen kell kinéznie és viselkednie, merthogy félig ember. Ha meg ugyanúgy néz ki, nincs értelme további bonyolítást vinni a rendszerbe.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Csüt. Márc. 06, 2008 1:58 pm

Mi? velem beszélni?:O
Én nem törtem nyakat, a szájukat befogtam hogy leszurjam őket de enyi. Szerintem jól tetem, kül elkezdett volna ordibálni mert megteheti.
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Draug Csüt. Márc. 06, 2008 7:59 pm

Soloviel írta:Lehetséges Kildar, de akkor ezt beszéld meg Isairral és Petroval...

What the hell?

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Pént. Márc. 07, 2008 11:34 am

Félelf témához
Ha mondjuk csak úgy oldja meg a játékos a félelfet, hogy úgy néz ki, mint egy elf, de társadalmilag kitaszítottat játszik, vagy nem olyan szép, akkor ennyi erővel nem kell félelf. Asztali szerepjátékban is meséltem már olyan játékosnak, akinek egy ronda, igazvérű elf karaktere volt, aki azért volt ronda, mert gyerekkorában megkorbácsolták, leégett az arcáról a bőr, és ezért nem mert visszatérni az elf társadalomba, tehát önnön kitagadás része lett.
De ugyanígy egy szimplán száműzött elfet is lehet játszani, és akkor már megint egy pont amellett, hogy nem kell külön fajt alkotni az ilyen szerepjátszási lehetőségek miatt.

Petro
Ez csak azért baszta a csőröm, mert a módszert a száj meg nyak meg mittomén mi fogdosás miatt vettük ki a játékból, mert meg lehet oldani a orgyilkolást egy szál tőrrel is. Ezekután visszakerül a játékba, holott ezt is meg lehetett volna oldani tőrrel, és hozzáteszem félelmetesebb lett volna, így csak idegesítő volt, semmi más, lévén előtte elmondta Isair OFFban, hogy ez erre vonatkozik, mert belekerült időközben a játékba. Node ha nem kerül bele, akkor azért is jobb, mert elvágják a torkod és sosem tudod meg, hogy ki tette, miért tette, és az ember rögtön arra gondol, hogy "köcsög japók megint baszakodni akarnak a nindzsázással, reggel kinyírjuk őket" pedig akkor pont nem voltak benne a dologban, és ez nagyobb zavart is kelt.

Isair
Eleinte elmondtad, hogy lesz egy ilyen a játékban, és ez egy ilyen nyaktörés lesz vagy mi, de ennél többet nem mondtál.
A későbbiekben pedig nem szúrtál le, ha megtetted, akkor pedig nem túl nyomatékosan, mert a bőrvértem nem túl vastag, mégsem éreztem semmit. Szimplán befogtad a számat és akkor megértettem, hogy "erre gondoltál korábban, hogy ez a nyaktörés, gondolhattam volna, hogy nem szabadott volna megbízni Isairban, amikor eljött az erdőben" és ennyi, semmi félelemkeltés..
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Draug Pént. Márc. 07, 2008 12:11 pm

Ez csak azért baszta a csőröm, mert a módszert a száj meg nyak meg mittomén mi fogdosás miatt vettük ki a játékból, mert meg lehet oldani a orgyilkolást egy szál tőrrel is. Ezekután visszakerül a játékba, holott ezt is meg lehetett volna oldani tőrrel, és hozzáteszem félelmetesebb lett volna, így csak idegesítő volt, semmi más, lévén előtte elmondta Isair OFFban, hogy ez erre vonatkozik, mert belekerült időközben a játékba. Node ha nem kerül bele, akkor azért is jobb, mert elvágják a torkod és sosem tudod meg, hogy ki tette, miért tette, és az ember rögtön arra gondol, hogy "köcsög japók megint baszakodni akarnak a nindzsázással, reggel kinyírjuk őket" pedig akkor pont nem voltak benne a dologban, és ez nagyobb zavart is kelt.

Ez mind szép és jó amit mondasz, csak azt nem értem, hogy miért rám hivatkoztál Kildarnak most, amikor én soha egyetlen szóval nem mondtam ilyet hogy van "nyaktörés" a játékban.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Pént. Márc. 07, 2008 6:10 pm

Nyaktörés? Ijenre nem emlékszem. De ténmyleg. Az egyetlen hej ahol ember száját befogtam az akor volt mikor Gor jarud fiát(cebo a majomember) legyakta fil csoportja. Akor azokat gyilkolásztuk hátulrol csöndben. Nyaktörésre viszont nagyon nem emlékszem.
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Soloviel Szomb. Márc. 08, 2008 9:53 pm

Petro
Mert ti idéztetek Gor Jarud fiát, emiatt gondoltam, hogyha Isair nyomott egy szabálymódosítást ezzel kapcsolatban, erre a kis eseményre akkor erről tudsz, és jóváhagytad. Ha nem történt ilyen, akkor bocsánat!

Isair
Amikor ültünk a szentélyben és Jason sütijét ettük, akkor jöttél oda, és mondtad, hogy lesz ilyen szájbefogás, és ez nyaktörést jelent.
Majd Gor Jarud fia megjelenésekor alkalmaztad is a dolgot, súgtad hozzá, hogy "meghaltál" és végigcsináltad a többivel is, akik ott voltak, innen mindenki tudta, hogy ilyen nyaktörés történt velük, mert korábban meséltél róla, hogy ez ezt jelenti.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Michael Vas. Márc. 09, 2008 8:05 am

Isair ejnye bejnye... A menet közbeni szabály változás a többi szervező kihagyásával nagyon csúnya csúnya dolog....
de tényleg... Mondjuk én személy szerint nem talákoztam ilyen esettel, vagy nem kérdeztek rá, hogy tényleg van e ilyen... Mindenki hitt isairnak... Very Happy
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Isair Vas. Márc. 09, 2008 12:42 pm

Bocs gyerekek, de tényleg nem emlékszem nyaktörésre.

Ha így lett volna sory Crying or Very sad
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Szabályrendszer - Page 2 Empty Re: Szabályrendszer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.